КОПП "КОНТАКТ" УТОГ
04074, г. Киев
ул. Шахтерская 9

Режим работы:
пн-пт - 8.30 -17.00
сб-вс - выходной

Коммерческий отдел:
430-32-62
432-74-00

 

 

Объявления

Пояснювальна Записка

 

   Київське дослідно-виробниче підприємство «Контакт» УТОГ відповідно до свідоцтва про власність від 24 вересня 2007 року Головного управління житлового забезпечення Виконавчого органу Київської міської ради являється власником гуртожитку по вул. Кустанайська, 4. 

Економічне обґрунтування підвищення тарифів на послуги з утримання   будинків та прибудинкових територій.

   На утриманні КДВП «Контакт» УТОГ знаходиться гуртожиток по вул. Кустанайська,4 для проживання одинаків.Загальна площа під  будівлею -541 кв.м., загальна площа будівлі – 2177,5 кв.м., загальна кількість кімнат – 75, приведена прибудинкова площа для прибирання – 1593м2.

  На даний час на підприємстві по гуртожитку діє  тариф -2 грн  затверджений рішенням Київської міської адміністрації № 1334 від 30.11.2009р.Тариф який становить 2,00 грн./м2 з ПДВ всіх витрат не покриває.  За результатами господарської діяльності по наданню послуги з утримання будинків та прибудинкових територій за 7 місяців 2015 року підприємство отримало збитків на суму 500 тис. грн. Причиною збиткової діяльності по наданню вищеназваної послуги є економічні чинники які не залежать від підприємства. Зазначена проблема обумовлена тим, що у 2015 році підвищилась мінімальна заробітна плата на 113%, електроенергія  на 148%, матеріали для ремонтних робіт на  50%. Враховуючи вищеназвані чинники та ліцензійні умови про беззбиткову діяльність підприємства виникає необхідність у перегляді діючих тарифів для приведення їх до економічно обґрунтованих витрат підприємства на даний час .

      Вартість надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій визначено на основі економічно обґрунтованих планових (нормативних) витрат залежно від запланованих кількісних показників послуг, що повинні надаватися в будинку для забезпечення санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків з урахуванням Переліку послуг, що визначений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

   Розрахунки виконані згідно технічних паспортів будинків та інших нормативних документів по будинку .

      Під час розрахунку нормативних витрат враховувались середньомісячні витрати з оплати праці, відрахуванням соціальних внесків, матеріальні витрати на рік окремо за статтями експлуатаційних витрат, діючі ціни на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси, накладні витрати, обов’язкові платежі.

    Утримання виробничого персоналу необхідного для належного утримання будинку та прибудинкової території розраховані відповідно до наказу затвердженого Мінрегіонбуд та ЖКГ України від 25.12.2013 р. № 603 «Про затвердження норм часу та матеріально-технічних ресурсів, норм обслуговування для робітників при утриманні будинків, споруд і прибудинкових територій».

  У проекті нових тарифів враховано всі послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, в залежності від оснащення і забезпечення належного санітарно-технічного стану будинків.

Статті витрат :

   — Матеріальні витрати включають в себе матеріали , що використовуються для прибирання прибудинкової території, прибирання сходових кліток, для технічного обслуговування та ремонту внутрішньо будинкових систем гарячого та холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення, поточного ремонту конструктивних елементів та технічних пристроїв будинку та елементів зовнішнього упорядження, розташованих на закріпленій території будинку, освітлення місць загального користування. Витрати визначаються на основі фактичних витрат минулого року та діючих цін на період формування тарифу.Зростання цін на паливо-мастильні матеріали, миючі та дезінфікуючі засоби, інструменти та інвентар, будівельні матеріали призвело до зростання матеріальних витрат.

   — Витрати на оплату праці та загальнообов’язкове державне соціальнестрахуваннярозраховані у відповідності до затвердженого переліку послуг та нормативної кількості задіяного персоналу. Згідно ЗУ «Про Державний бюджет України на 2015р» мінімальна заробітна плата з 01.01.2014р становить 1218 грн., в діючому тарифі  (на 2016рік) заробітна плата складає 1378грн. — зростання 113%. При цьому відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування складають –5,3% від витрат на оплату праці.

  

   — Витрати на електроенергію. Зростання тарифу на електроенергію згідно наказу НКРЕ № 749 від 23.05.2014 р. призвело до збільшення витрат по статтях «Освітлення місць загального користування»відповідно на 147%   ( вартість в діючому тарифі 0,456 кВт вартість в плановому тарифі — 0,5208 ).

   — Витрати на дератизацію, дезінсекцію та пожежну сигналізацію включаються до тарифу у відповідності до заключених договорів із спеціалізованими організаціями .

   — Загальновиробничі витрати. До загальновиробничих витрат включені витрати, пов’язані з управління виробництвом, які складаються з матеріальних витрат, витрат на оплату праці та загальнообов’язкове державне соціальне страхування , витрат на послуги автотранспорту та інших витрат.

   Витрати на оплату праці розраховані згідно штатного розпису: прибиральники, прибиральник території, чергові, комендант гуртожитку. В інші загальновиробничі витрати входять витрати на комунальні послуги, електроенергію, відрядні, медичний огляд працівників, який проводиться згідно затвердженого наказу Міністерства охорони здоров’я України від 03.02.14р, ст.7 ЗУ «Про охорону праці» від 14.10.92 р.

   — Адміністративні витрати. До складу адміністративних витрат включаються витрати, пов’язані з обслуговуванням та управлінням гуртожитку. До адміністративних витрат включені розрахунки на заробітну плату частини апарату управління, амортизацію основних засобів, витрати на послуги автотранспорту, витрати пов’язані із сплатою податків.

 

Висновок:

   Планомірне приведення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій до рівня, що покриває економічно обґрунтовані витрати підприємства – є необхідним кроком для забезпечення надання послуг належної якості.

   Враховуючи зростання наведених економічних чинників ,що не залежать від підприємства та розрахунків вищезазначених складових тарифу на утримання будинків та прибудинкових територій, середньозважений тариф в будинках становить 12,00 грн/м2 з ПДВ, при попередньому тарифу  — 2,00 грн./м2 з ПДВ, що на 6% більше від діючого тарифу.

 

 Старший економіст ВЕВ                                           О.В. Пилипишко

В.о. директора                                                        С.М. Луговенко

сайт создан компанией